11 Temmuz 2011 Pazartesi

Yedigöller


Yaklaşık 3 yıl önce kamp için gittiğim bu güzel yer hala aklımda.Tavsiye edilen Sonbahar mevsiminde gidip gördüm ve gerçekten bu mevsimde doğa harikası bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Cumartesi sabahtan yola çıkarak Bolu üzerinden ulaştık.Yol yaklaşık 4-5 saat sürmekte İstanbul'dan.Bolu'dan sonra yedigöller mevkiine girişte çok kötü bir yol sizi bekliyor ve yaklaşık 1 saat kadar tepeyi dolana dolana çıkarak bölgeye ulaşıyorsunuz.Dikkat! Bölgede cep telefonu çekmiyor, ne güzel :)

Kamp için en büyük göl olan Büyükgöl'ün etrafında çadırlarımızı kurduk.Haftsonu olması sebebiyle inanılmaz kalabalıktı.Çeşitli yerlerden kamp için gelen, günübirlik gezmek, mangal ve piknik yapmak için gelen aileler, gençler de oldukça yoğundu.

Kampımızı kurduk, bol bol yürüyüşümüzü orman içlerinden yaptık, ateşimizi yaktık, şarkılar, türküler söyledik, gece yürüyüşü yaptık, göl etrafında oturduk, uzaklara daldık.Yemeğimizi yedik, horonumuzu vurduk, bol bol da fotoğraf çekmiştik. Çok güzel iki gün geçirmiştim.Bu arada bölgede dördü büyük üçü küçük olmak üzere toplam yedi göl var fakat bu göllerin yarısı kurumuş durumda.Görsel açıdan sizi tatmin edecek iki göl var sadece.Yazın zaten bu ikisi hariç diğerleri kuruyormuş.Bu arada bölge Milli park olarak korunmaya alınmış.Çok temiz ve serin bir hava hakim bölgede, yaklaşık 1480 m. yüksekliktesiniz, doğal olarak serin oluyor, özellikle geceleri.Yaz aylarında kamp yapmak isterseniz üzeriniz için kalın bir şeyler almanızı tavsiye ederim.
Bu bölge için önerilen mevsim İlkbahar ve Sonbahar.Ben kesinlikle bu sonbahar'da tekrar gitmek istiyorum.

Temennim, bin bir renk cümbüşü içerisinde kaybolmamanız :=)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme